Warsztaty teatralne

Zajęcia teatralne z przygotowaniem spektaklu o migracji.
DLA KOGO:
Młodzież od 15 do 21 lat, grupa max.12 osób
PROGRAM:
  • 16 godzin zajęć teatralnych (umiejętności sceniczne, ruch, dykcja)
  • 30 godzin tworzenia spektaklu o migracji od podstaw (scenariusz, rekwizyty, kostiumy, 20 godzin prób na profesjonalnej scenie)
  • wspólne wyjście do Teatru Lalek: spektakl, piwnica Lalek, zapoznanamy się z aktorami i zwiedzimy zaplecze teatru, zobaczymy co się dzieje po drugiej strony sceny.
PROWADZĄCE:
  • Zajęcia teatralne poprowadzi Magdalena Sadowska – aktorka, gra w spektaklach dla dzieci i młodzieży, prowadzi warsztaty teatralne; absolwentka Studium wokalno-aktorskiego w Białymstoku, miłośniczka teatru, poezji śpiewanej i tańca.
  • Tworzeniem spektaklu zajmie się Daria Szydłowska – aktorka, reżyserka, scenarzystka, od 5 lat gra w swoim objazdowym teatrze dla dzieci “Rzepuś”, jest dyrektorką Agencji Artystycznej Polska-ART, ukończyła Szkołę Teatralną w Mińsku na Białorusi.
KIEDY:
październik-grudzień 2022; poniedziałki i czwartki od 17.00 do 19.00.
GDZIE:
Dom Kultury “MIRAŻ”, osiedle Białostoczek, ul. Kozłowa 4, Białystok
UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY
 
Obowiązkowe są zapisy pocztą elektroniczną:
polza.regionalny@gmail.com
W temacie maila:
ZAJĘCIA TEATRALNE
W treści maila:
  • Imię, nazwisko;
  • Wiek;
  • Kraj pochodzenia;
  • Kontaktowy numer telefonu.
Projekt “Wielokulturowa Szkoła” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny
 
Ruszyliśmy z zajęciami teatralnymi dla młodzieży 15-21 lat. 
Czeka nas droga droga do swojego spektaklu o zjawisku migracji wsród młodzieży.
Prowadza zajęcia Magdalena Sadowska oraz Daria Szydłowska
Projekt “Wielokulturowa Szkoła” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Wydarzenia

Byliśmy z grupa młodzieży w Białostocki Teatr Lalek na wycieczkę. Poznaliśmy tajemnicy sceniczne, tajniki teatru. zaboczyliśmy wrzystkie sceny Teatru Lalek, Byliśmy w pracowniach i nawet trafiliśmy na próbę do muzycznego studio. Również odwiedziliśmy piwnicę lalek Gdzie zebrane lalki z różnych czasów istnienia teatru. to było niesamowita Podróż do światu teatru. Uczestniki zostały pod wrażeniem.
Dziękuję za przyjęcie 
Projekt “Wielokulturowa Szkoła” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny
3 grudnia, odwiedziliśmy Białostocki Teatr Lalek. Wizyta w teatrze była okazją do obejrzenia niezwykłego spektaklu – nowoczesnej wersji bajki “Jaś i Małgosia” w reżyserii Jacka Malinowskiego.
Spektakl BTL to propozycja dla widzów nastoletnich i dorosłych, dlatego naszej grupie młodzieży przedstawienie zdecydowanie przypadło do gustu.
Projekt “Wielokulturowa Szkoła” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
 

Spektakl "PRZEŻYTO"

Spektakl “PRZEŻYTO” stworzony w partycypacyjny sposób przez młodych migrantów, uchodzów oraz młodzież z Polski.
19 stycznia prapremiera o godz. 16.00 oraz 20 stycznia premiera o godz. 17.00 w VII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku. Spektakl jest realizowany w ramach projektu “Wielokulturowa Szkola”, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
_______________________________________________________
Obcy język, nowa szkoła, nieznane miasto i tęsknota za domem – z tym zmagają się dziś dzieci uchodźców i emigrantów, przyjeżdżających do nas m. in. z Ukrainy i Białorusi. Ważne jest to, że o tych zmaganiach młodzi ludzie chcą mówić, chociażby na scenie, językiem teatru. Z takim wyzwaniem zmierzyli się bowiem uczniowie białostockich szkół średnich, występujący w przedstawieniu “Przeżyto”, przygotowanym przez Fundację Polza.pl. To pełna autentyzmu opowieść o trudnej codzienności – pełnej konfliktów i nieporozumień, samotności, strachu i odrzucenia. To także, kończąca się happy endem, historia walki o akceptację, o realizację siebie, o godność i szacunek innych. 

Fotorelacja