Naukowo zabawowe warsztaty z animatorem i chemikiem „Naukowy kalejdoskop”
5-6 doświadczeń:
„Sygnalizacja świetlna”, „Most papierowy”, „Lampa lawowa” i inne.
Czas: 45 minut

To niezwykłe warsztaty, które łączą w sobie wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Młodsi, poprzez zabawę i tworzenie obrazu za pomocą niewidzialnego atramentu uczynią go widocznym i zapoznają się z antycznym atramentem. Dowiedzą się jak można wykonując jedną reakcję chemiczną odróżnić roztwory wodne według koloru, nie próbując substancji na smak.
Piękne doświadczenie lampy lawowej pokaże jak cieczy różnią się od siebie.
A doświadczenie niewidzialnej wody zapoznaje dzieci ze składnikami powietrza i zademonstruje jak ugasić płomień.
Dzieci marzą o chodzeniu po wodzie? Jest szansa się dowiedzieć czym właściwie jest “ooblock” czyli płyn nienewtonowski i co z jego pomocą można zrobić.

– Edukacyjna zabawa
Uczestnicy zajęć biorą aktywny udział w doświadczeniach tylko pod kontrolą prowadzących. Dzieci nie tylko dobrze się bawią ale także pogłębiają swoją wiedzę omawiając zagadnienia, które korespondują z programem nauczania.
Na podstawie obserwacji mogą zainspirować się twórczym myśleniem i prawidłowym wyciąganiem wniosków z doświadczeń. Warsztaty w przyjemny i dostępny sposób ukazują dzieciom tajemniczy świat nauki i przyrody. Podczas eksperymentów dzieci zapoznają się z właściwościami fizycznymi i chemicznymi różnych substancji, ich odczynów, wspólnie wykonamy doświadczenia, które pozwolą uczestnikom bliżej poznać ich strukturę. Te niezwykłe warsztaty łączące w sobie tematy z fizyki i chemii pokażą jak w prosty i bezpieczny sposób wykonać ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem artykułów znajdujących się w każdej kuchni. Nie zabraknie i profesjonalnych odczynników, które pozwolą uczestnikom poczuć się jak prawdziwi naukowcy)

– Bezpieczeństwo
Wszystkie artykuły posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem demonstracji z dziećmi omawiają się wymagane zasady: nic nie jeść i nie pić, ponieważ całe zaopatrzenie – to tylko składniki naszych doświadczeń dla udanych badań. W eksperymentach wykorzystują się bezpieczne substancje w małej ilości.

Warsztaty z „Nauką na wesoło” to wspaniały przykład jak można połączyć naukę i zabawę w sposób niezmiernie skuteczny.